Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Mazurek”

Zachowanie w pamięci dawnej kultury jest jedną z podstawowych wartości dla współczesnych i następnych pokoleń. Powołany w 2004 r. Zespół Pieśni i Tańca Mazurek działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Mazurach w pełni realizuje wspomniane wartości. W swej działalności kultywuje tradycje  Lasowiaków oraz Rzeszowiaków,  prezentując dawne pieśni i tańce ludowe.

Zespół współpracuje i jest współfinansowany przez GOKSiR w Raniżowie. Choreografem jest pani Krystyna Mazurkiewicz, która pracuje z Zespołem od jego powstania. Opiekę nad Zespołem sprawują nauczyciele, a kierownikiem jest dyrektor ZPO Marek Wiącek.

Skład zespołu ulega ciągłym zmianom z uwagi na odejście większości uczniów, członków zespołu do Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie. Zajęciami tanecznymi objęte zostały również przedszkolaki. Warto przypomnieć,  że Zespół  „Mazurek”  uczestniczył  w wielu  przeglądach konkursach, m.in.:

• w 2007r. w Góralskich Dniach w Granc- Petrowcach na Słowacji,
  • w 2007, 2008 i 2012 r. w Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Mielcu,
  • w  2006,  2008  i  2009 r.     w     Wojewódzkim     Przeglądzie     Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych „Pierwsze Kroki” w Głogowie Małopolskim,
  • w 2009 i 2010 r. w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Lasowiaczek” w Stalowej Woli,
  • w 2010 r. 2013 r. w Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” w Łańcucie na którym zdobył wyróżnienie

Członkowie Zespołu uczestniczyli również w latach 2005, 2007, 2010 w Ogólnopolskim Festiwalu „Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych” zdobywając tam nagrody i wyróżnienia.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.