OPIS SZTANDARU

Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100 cm x 100 cm. Przymocowany jest on do drzewca wykonanego z jasnego drewna toczonego, zakończonego głowicą w formie srebrnego orła w złotej koronie. Sztandar obszyto złotą taśmą i wykończono złotymi frędzlami.

Główna strona sztandaru (awers) posiada kremowe tło. Centralne miejsce zajmuje wyszywany portret patrona szkoły – generała Bronisława Kwiatkowskiego. Postać patrona otoczona jest złotym napisem: „SZKOŁA PODSTAWOWA im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego”,  dopełnionym u dołu w lini prostej wyrażeniem: „W MAZURACH”. W narożach znajdują się symbole organizacji i jednostek wojskowych, w których służył gen. Bronisław Kwiatkowski.

Rewers sztandaru jest biało-czerwony. Na tym tle w centrum umieszczono wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Nad godłem państwowym na półokręgu widnieje napis: „BÓG HONOR OJCZYZNA”, pod orłem także na półokręgu znajduje się napis „RZECZPOSPOLITA POLSKA”. Orzeł został wyhaftowany nicią srebrną, zaś korona, dziób i pazury – nicią złotą.

sztandar

Utworzono dnia 09.12.2014, 19:23

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.