TABLICE - PAMIĄTKI

Tablice oraz tytuły upamiętniające  gen. Bronisława Kwiatkowskiego

• Nadanie tytułu   Honorowego Obywatela Miasta Kolbuszowa – kwiecień 2010 r.

• Zasłużony  dla  Miasta  i Gminy  Kolbuszowa  - 29 kwietnia 2010 r.

• Zasłużony    dla  województwa    podkarpackiego  - 2010 r.

• Zasadzenie Dębu Pamięci na terenie Fundacji  im. Brata Alberta w Radwanowicach – 05.05.2010 r.

• Zasadzenie drzewa - Buk czerwony i oznakowanie go tablicą upamiętniającą absolwenta Technikum Leśnego w Krasiczynie rocznik 1969 – Generała Bronisława Kwiatkowskiego – Krasiczyn 26.06.2010 r.

• Tablica pamiątkowa w Kościele Garnizonowym  pw.  św. Agnieszki w Krakowie - 13.08.2010 r.

• Tablica pamiątkowa w Dowództwie Operacyjnym  Sił Zbrojnych RP – 15.08.2010 r.

• Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Siepraw – 09.11.2010 r.

• Tablica pamiątkowa  w obiekcie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie – 10.11.2010 r.

• Nadanie tytułu „Przyjaciela Ziemi Skalskiej”   – 11.11.2010 r.

• Tablica pamiątkowa w Celestacie Bractwa Kurkowego dla Honorowych Braci Kurkowych w Krakowie  – wrzesień 2010 r.

• Odsłonięcie popiersia i nadanie imienia sali konferencyjnej imienia Generała Bronisława Kwiatkowskiego  w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych RP w Warszawie – marzec 2011 r.

• Nadanie imienia gen. Bronisława Kwiatkowskiego Szkole Podstawowej w Mazurach. Odsłonięcie Popiersia Patrona (wyk. prof. Badyna)  oraz tablicy upamiętniającej gen. B. Kwiatkowskiego-10.09.2011 r.

•  Ekspozycja osobistych rzeczy Generała  otrzymanych  ze Smoleńska (mundur, beret, płaszcz, szalik) oraz innych pamiątek z czasów jego służby - Sala Pamięci (Kaplica Martyrologii Narodu Polskiego) w Bastionie św. Rocha na Jasnej Górze – 3.05.2012 r.

• Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej na której znajduje się płaskorzeźba Gen. Bronisława Kwiatkowskiego  przy Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r.  w Kolbuszowej – 12 kwietnia 2014 r.

• Nadanie  sztandaru  szkole im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach - 24.05.2014 r.

• Odsłonięcie  tablicy   pamiątkowej   poświęconej Generałowi   Kwiatkowskiemu na terenie   ZAMKU w KRASICZYNIE  w dniu  22.06.2014 r.

Niektóre  tablice upamiętniające wszystkie ofiary katastrofy pod Smoleńskiem

• Obelisk upamiętniający ofiary katastrofy, postawiony przez Aeroklub Krainy Jezior i Fundację „Military Park” -  lotnisko Wilamowo - 7 maja 2010 r.

• Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy - Katedra Polowa Wojska Polskiego w Warszawie - 15.08.2010 r.

• Tablica  upamiętniająca  ofiary  katastrofy  -  Parafia  Wojskowa  pw.  M. B.   Ostrobramskiej w Warszawie   - 10.10.2010 r.

• Pomnik Pamięci Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem Cmentarz na Powązkach w Warszawie - 10.10.2010 r.

• Pomnik Pamięci Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem      - Mińsk Mazowiecki - 18.10.2010 r.

• Pomnik Tragedii Smoleńskiej - Bazylika Mariacka   w Gdańsku - 13.11.2010 r.

• Pomnik Pamięci Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem  -  Białystok , Kościół św Rocha - 16.01.2011 r.

• Tablice smoleńskie przy pomniku Katyńskim  w  Jarosławiu.

• Pomnik autorstwa prof. Czesława Dźwigaja  wzniesiony na terenie Małopolskiego Centrum

• 96 dębów  upamiętniających  ofiary  katastrofy  samolotu  Prezydenckiego  pod Smoleńskiem – Regionalna  Dyrekcja  Lasów Państwowych  w  Krośnie i Nadleśnictwie  Oleszyce – 08.06.2011 r.

•  „Park pamięci”, w którym posadzono 96 dębów symbolizujących wszystkie ofiary Tragedii Smoleńskiej - Parafia św. Aleksego  Trzepowo  koło  Płocka.  Pod każdym  drzewem  leży  kamień ze zdjęciem oraz  imieniem i nazwiskiem Tych, którzy zginęli w drodze na obchody  70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

• Epitafium Smoleńskie na Jasnej Górze – 3.05.2012 r.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.