I Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej

Utworzono dnia 24.02.2021

I GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ

1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Raniżowie, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Raniżów.
  2. Cele Konkursu:
  • wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży poprzez różne formy aktywności artystycznej,
  • popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce żołnierskiej, w których znajdują się słowa: żołnierz/żołnierze, pole walki, bitwa, odwaga powiązana z walką w obronie ojczyzny,
  • doskonalenie warsztatu artystycznego młodzieży,
  • pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego,
  • promocja młodych talentów.
  1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII.
  2. Uczestnikami Konkursu mogą być: soliści  lub duety reprezentujące szkoły z terenu Gminy Raniżów.
  3. Podkładem muzycznym podczas przesłuchań konkursowych może być: akompaniament własny bądź nagranie instrumentalne.
  4. Konkurs odbywa się w formie on-line. Do sekretariatu szkoły będą przyjmowane nagrania  na nośnikach elektronicznych  audiofonicznych (pendrive, CD). Na dostarczonym nośniku powinien  znajdować się wyłącznie plik zawierający  utwór do konkursu.
  5. Zgłoszenia wg załączonego wzoru – wypełnione i podpisane – należy dostarczyć do piątku 19 marca 2021 r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach.
  6. Kryteria oceny wykonywanych utworów:
  • dobór repertuaru, zgodność  tematyki z charakterem konkursu,
  • muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
  • ogólny wyraz artystyczny ,
  • staranność i dokładność wykonania (znajomość  tekstu i melodii),
  • oryginalność interpretacji.
  1. Komisja Konkursowa wyłoni najlepszych wykonawców, przyznając im nagrody oraz kwalifikacje do Koncertu laureatów, który zostanie najpóźniej nagrany  9 kwietnia 2021 r. (jeżeli będą utrzymywać się obostrzenia związane z pandemią koronawirusa  COVID-19) i zamieszczony na stronie internetowej  Szkoły Podstawowej w Mazurach  www.spmazury.szkolna.net oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Raniżowie.
  2. Nadesłanie przez wykonawcę zgłoszenia na Konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem przez niego zgody na:

- przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu,

- wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych,

- wykorzystanie nagranego występu w różnych formach przez Organizatorów.

11. Wykonawcy – uczestnicy przesłuchań konkursowych oraz ich opiekunowie nadsyłając swoje   zgłoszenia rezygnują tym samym z jakichkolwiek roszczeń finansowych, wynikających z praw wykonawczych i pokrewnych. Powyższa rezygnacja dotyczy zarówno samego występu,  jak i  wszelkich jego rejestracji.

ZAŁĄCZNIKI:

• Karta zgłoszenia