3 maja 2019r. - Uczennice mazurskiej szkoły laureatkami V Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej

Utworzono dnia 13.05.2019

W trosce o propagowanie idei patriotyzmu wśród młodych ludzi oraz uczczenia ważnych wydarzeń historycznych związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości Starostwo Powiatowe zorganizowało konkurs " Powiat Kolbuszowski - Moja Mała Ojczyzna".

Interpretację hasła przewodniego uczestnicy mogli przedstawić w jednej z trzech kategorii -plastycznej, literackiej lub multimedialnej.
Uczennice naszej szkoły z klas VII - VIII pod kierunkiem polonistek ( M. Krudysz i B. Smolak) przygotowały utwory literackie , które konkursowe jury oceniło bardzo wysoko. I miejsce w tej kategorii zdobyła Wiktoria Sito, III miejsce zajęła Klaudia Szot zaś Anna Partyka i Kinga Zimny zdobyły wyróżnienie.  Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 3 maja 2019 r. w Miejskim Domu Kultury.
Nagrodzone i wyróżnione prace są eksponowane na wystawie pokonkursowej w budynku Starostwa Powiatowego.
Więcej informacji na stronie Korso kolbuszowskie