22 kwietnia 2024r. - Ratujmy Ziemię, dbając o jej piękno każdego dnia

Utworzono dnia 24.04.2024
22 kwietnia nasza Matka Ziemia obchodzi swoje święto. Pamiętali o nim również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Gen. Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach, którzy podczas okolicznościowego apelu radosnym śpiewem piosenek i scenką rodzajową, propagującą postawy proekologiczne, przypomnieli o potrzebie niestrudzonego dbania o jej naturalne piękno. Wskazali jednocześnie, że stanowi ona moralny obowiązek każdego człowieka, ujęty w tym znamiennym wymiarze przez Ojca św. Jana Pawła II, który ze szczególną mocą wypowiadał pobudzające do refleksji słowa: ,,Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi ! Korzystając z jej dóbr w rozumny sposób, współpracujcie w doskonaleniu Bożego dzieła ''.
W tym dniu uczniowie również odebrali nagrody w III Gminnym Konkursie Ekologicznym ,,Złóż życzenia naszej planecie z okazji Dnia Ziemi".
Z 11 prac wykonanych przez naszych uczniów -2 miejsce zajęła Kornelia Partyka (kl. VIII),
-3 miejsce - Grzegorz Szymanek (kl. VI)
-wyróżnienie - Maja Dziadura (kl. VI). Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania. ????
Mamy nadzieję, że przywołane treści mocno zapadły uczniom w pamięć i będą im przyświecać w codziennym życiu, a także towarzyszyć w podejmowaniu działań służących chronieniu Ziemi przed ekologicznym zniszczeniem tak, aby jej piękno mogło napawać nasze oczy radością i weselić ducha.
Kliknij w zdjęcie...

Ratujmy Ziemię, dbając o jej piękno każdego dnia

Utworzono dnia 24.04.2024, 08:28

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.