18 stycznia 2018 r. - Naukowa  epidemia, czary mary i alchemia w naszej szkole

Utworzono dnia 19.01.2018

Wszyscy uczniowie z ogromną ciekawością i wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w niecodziennej lekcji alchemii, podczas której doświadczalnie mogli przekonać się,  że prawa fizyki naprawdę działają. Eksperymenty w których uczestniczyli pozornie tylko wydawały się łatwe do wytłumaczenia i proste do wykonania, a jednak...  bez znajomości praw fizyki nie do ruszenia. Na szczęście, niektórzy chłopcy wykazali się wiedzą ekspercką i mogliśmy zobaczyć lewitujące piłki, płonące kule, a nawet płonącą dłoń. Uczniowie poznali także właściwości wodoru, obserwowali reakcję etanolu z kwasem borowym, wiry wodne i wiele innych, ciekawych zjawisk fizycznych. Edukator prowadzący zajęcia przypominał o  przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i środkach ostrożności, które należy podejmować  wykonując choćby najprostsze doświadczenie.  Nauka połączona z interakcją i sporą dawką humoru sprawiła, że uczniowie polubili taką formę edukacji.

Bożena Smolak,

Bogusława Kozak,