16 listopada 2023r. - Interaktywny spektakl naukowy

Utworzono dnia 17.11.2023

16 listopada 2023 roku, w ramach realizowanego projektu „Nauka dla wszystkich”, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę „ZAELEKTRYZOWANI” z Lublina, która zaprezentowała interaktywny spektakl naukowy. Podczas tego pokazu, młodsi uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali i doświadczali zjawisk z zakresu chemii i fizyki, a z kolei starsi mogli w aktywny sposób powtórzyć i uzupełnić wiedzę z ważnych zagadnień naukowych. Prezentujący zapraszał chętnych uczniów do pokazów pozwalając im w ten sposób doświadczyć zjawisk występujących w przyrodzie. Było przy tym dużo zabawy. Uczniowie w ciekawej i przystępnej formie poszerzyli wiedzę o właściwościach powietrza, wodoru i helu, oraz mogli zobaczyć efektowne pokazy z ciekłym azotem w roli głównej. Po raz kolejny okazało się, że nauka nie musi być nudna. Prowadzący doświadczenia podkreślał także, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas przeprowadzania eksperymentów.

Interaktywny spektakl naukowy

Utworzono dnia 17.11.2023, 15:22

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.