10 kwietnia 2019r. - Pamiętamy!

Utworzono dnia 11.04.2019

10 kwietnia 2010 r. Godzina 8.41

Najczarniejszy dzień w najnowszej historii Polski. Na lotnisku w Smoleńsku rozbił się samolot Tu-154 wiozący delegację lecącą do Rosji, by uczcić pamięć oficerów pomordowanych w Katyniu. Zginął prezydent Lech Kaczyński, a także 95 innych osób – wśród nich także gen. Bronisław Kwiatkowski – Patron naszej szkoły.

Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu cała społeczność szkolna w asyście pocztów sztandarowych szkoły i mazurskiej OSP wzięła udział we mszy św. sprawowanej w intencji ofiar katastrofy. Niezwykły spektakl upamiętniający gen. Bronisława Kwiatkowskiego przygotowany pod kierunkiem p. Bożeny Smolak,  p. Renaty Zawartki i p. Barbary Potańskiej – Woś (oprawa muzyczna) przedstawili uczniowie kl. VI i VII. Odczytany „Apel Pamięci” przywołał po raz kolejny sylwetki ofiar.

Po zakończeniu liturgii św., po raz pierwszy w historii mazurskiej szkoły ósmoklasiści uroczyście przekazali sztandar szkoły siódmoklasistom. Następnie w „marszu milczenia” uczniowie z nauczycielami, strażacy i mieszkańcy wsi przeszli pod pomnik, gdzie delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Patrona.

Cześć Jego pamięci!

Pani Dyrektor szkoły Renata Zawartka wraz z gronem pedagogicznym składają serdeczne podziękowania Gościom, ks. proboszczowi W. Dopartowi, przedstawicielom organizacji działających na terenie wsi Mazury, emerytowanemu dyrektorowi M. Wiąckowi z małżonką, rodzicom uczniów oraz w sposób szczególny państwu Niezgodom z orkiestrą.

Pamiętamy!

Utworzono dnia 11.04.2019, 11:35