Zdrowa lekcja w pierwszej klasie

Utworzono dnia 25.10.2019

Uczniowie naszej szkoły objęci są ogólnopolskimi programami wspierającymi zdrowy styl żywienia ,,Mleko w szkole” oraz  ,,Owoce i warzywa w szkole”.  W klasie pierwszej realizowane są  na zajęciach bloki tematyczne poświęcone zdrowemu odżywianiu się, wartościom odżywczym warzyw i owoców. Na jednej  z wielu lekcji poświęconych tym zagadnieniom dzieci przy pomocy zdrowych i kolorowych składników wyczarowały prawdziwe kanapkowe cuda. Z przyniesionych produktów, wśród których były pomidory, ogórki, rzodkiewki, sałata, szczypiorek  i inne  zdrowe  składniki  powstały pyszne, samodzielnie wykonane kanapki, które dzieci z wielkim apetytem zjadły w szkole na drugie śniadanie. Wszystko smakowało  nawet  tym największym niejadkom.

Celem tych lekcji jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, uświadomienie im jak ważne jest zdrowe odżywianie, zachęcenie ich do samodzielnego przygotowania posiłków .

Zdrowa lekcja

Utworzono dnia 25.10.2019, 09:23