Śladami najmłodszych „Wyklętych”

Utworzono dnia 13.03.2020

Już od najmłodszych lat należy przekazywać  prawdziwą wiedzę o naszej historii i przybliżać postaci osób,które walczyły o wolną Polskę i oddały swoje życie,aby żyć w  wolności  mogli inni.Taką osobą, którą poznali uczniowie klasy II i III była „Inka”- czyli Danuta Siedzikówna. Była jedną z wielu  nastolatków, którzy pragnęli żyć  w innej Polsce, o której  mogli tylko marzyć.Kiedy  to okazało się niemożliwe, postanowiła  walczyć  w podziemiu.Miała zaledwie 17 lat kiedy została aresztowana i skazana na śmierć.W „grypsie” do swojej babci napisała  -„ zachowałam się jak trzeba”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali fragmentów książki  o tej bohaterskiej dziewczynie, oglądali zdjęcia i ilustracje, a na koniec lekcji  sami malowali  portrety swoich bohaterów.