Program edukacji antytytoniowej został zrealizowany

Utworzono dnia 29.04.2019

W bieżącym  roku szkolnym był realizowany  w naszej placówce program edukacji antytytoniowej pt. „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas II oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem biernego i czynnego palenia tytoniu.

Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy programu. Dzieci kolorowały i układały obrazki, uczyły się na pamięć wierszy, wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały krzyżówki, opowiadały historyjki obrazkowe.  Ponadto wspólnie z wychowawcą wykonały gazetkę klasową związaną z tematyką zdrowotną. Podsumowaniem programu był konkurs plastyczny  oraz wykonanie wystawy  prac.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci. Zwłaszcza zajęcia grupowe, wspólne wykonywanie plakatów i zadań przyniosły im wiele satysfakcji i zadowolenia.

Program edukacji antynikotynowej

Utworzono dnia 30.04.2019, 07:52