Podsumowanie akcji czytelniczej „Ferie z Franklinem”

Utworzono dnia 21.03.2019

Podczas tegorocznych ferii szkolnych uczniowie klasy II zostali zaproszeni do udziału w akcji czytelniczej zaproponowanej przez bibliotekę szkolną. Drugoklasiści zapoznawali się z przygodami sympatycznego żółwia Franklina, jego rodziny i przyjaciół – bohaterów popularnej serii książeczek autorstwa  Paulette Bourgeois, pięknie ilustrowanej przez Brendę Clark. Młodzi czytelnicy bardzo zaprzyjaźnili się z Franklinem, po powrocie z ferii nadal tłumnie odwiedzali bibliotekę, by wypożyczyć kolejną opowieść o żółwiku. W środę, 20 marca, pani Sylwia Branas we współpracy z wychowawczynią klasy II  Danutą Popek przeprowadziła lekcję biblioteczną podsumowującą akcję. Uczniowie wysłuchali kolejnej opowieści  o Franklinie, a potem przystąpili do pracy. Wykonali plakaty, na których zamieścili informacje o żółwiku i jego przygodach, dzieląc się w ten sposób swoją wiedzą na temat  przeczytanych książeczkach. W lekcji bibliotecznej uczestniczyli też uczniowie klasy I, którzy tworzyli ilustrację do wysłuchanej opowieści. Takie akcje czytelnicze to świetna okazja  do wprowadzania dzieci w świat literatury i promowania czytelnictwa. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 21.03.2019, 08:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.