Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 10.03.2020

W marcu 2020 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w ciekawej lekcji, której tematem było „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej”. Lekcja obejmowała część teoretyczną i praktyczną, którą przeprowadziła pani Magdalena Marszał- ratownik działający przy OSP.  Dzieci  poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały czynności z zakresu resuscytacji wykonane na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę.  Pod czujnym okiem  pani Madzi oraz wychowawców klas dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki takim zajęciom uczniowie oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się prawidłowego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać pomoc przez telefon oraz wykonywać proste czynności przy osobie poszkodowanej. Dziękujemy pani Madzi za ciekawą lekcję potrzebną lekcję.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 10.03.2020, 11:37