Ogólne zasady pracy uczniów podczas nauki zdalnej w Zespole Placówek Oświatowych w Mazurach w roku szkolnym 2020/2021

Utworzono dnia 08.11.2020

Ogólne zasady pracy uczniów  podczas nauki zdalnej

w Zespole Placówek Oświatowych w Mazurach

w roku szkolnym 2020/2021

1. W czasie nauki zdalnej uczniowie pracują na platformie edukacyjnej G- Suite.
  2. Uczniowie mają obowiązek zalogowania się na platformę zgodnie z czasem rozpoczęcia lekcji (dopuszczone 5–minutowe opóźnienie  wynikłe z przyczyn technicznych). W przeciwnym razie nauczyciel odnotowuje nieobecność na danych zajęciach lekcyjnych.
  3. Librus (od 2 listopada 2020 r.) nie stanowi narzędzia pracy zdalnej. Jest dziennikiem elektronicznym służącym w ciągu całego roku szkolnego, niezależnie od okresów nauki zdalnej, do rejestracji przebiegu nauczania, wglądu do obecności ucznia  w szkole oraz jego ocen z poszczególnych przedmiotów nauczania.
  4. Nauka zdalna może zawierać formy pracy online i offline.
  5. Nauczyciele – zgodnie ze wskazaniami MEN oraz stosownie do potrzeb edukacyjnych - mogą wykorzystywać  dostępne zasoby internetowe oraz materiały przygotowane na czas nauki zdalnej przez wydawnictwa edukacyjne w celu osiągnięcia większej efektywności procesu nauczania.

Zwracam się z prośbą o przestrzeganie powyższych zasad mających zapewnić sprawną realizację celów nauczania.

Dyrektor zzkoły