„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Utworzono dnia 03.07.2018

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to międzynarodowy projekt rozwijania czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma „Przedszkolnego ABC”. Jego autorem jest A. K. dyrektor Publicznego Przedszkola w Kolbuszowej. W projekcie bierze udział ponad 2000 przedszkoli nie tylko z Polski, ale również z Belgii, Irlandii, Francji,Niemiec i Litwy.

Głównym bohaterem projektu był Miś Mikołaj, który zachęcał do podróżowania , słuchania, czytania bajek. Miś wyposażony został w „Dziennik podróży”, w którym dzieci wpisywały tytuł czytanej bajki, wklejały zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę. Odbijały również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisywały samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. W ten sposób powstał wspaniały „Dziennik podróży”, można podziwiać go w naszym przedszkolu.

Miś Mikołaj w czasie swojej wędrówki odwiedził 6 przedszkoli, w których wspólnie z dziećmi bawił się, słuchał bajek, opowiadań, wierszy czytanych przez nauczycieli.

Nasz Miś odwiedził następujące przedszkola:

1. Opole, Niepubliczne Przedszkole Bajka, grupa „Wróbelki”,
  2. Rybnik, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr3 im. Jana Pawła II, grupa „Motylki”,
  3. Studzienice, Zespół Szkolno – Przedszkolny ul. Św. Jana Pawła II 74, grupa „Motylki i Pszczółki”,
  4. Kraków, Kraina Małych Artystów, Samorządowe Przedszkole nr 57, grupa „Plastonutki”,
  5. Żory, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7,grupa „Biedronki”,
  6. Turze gm. Kużnia Raciborska, Oddział Zamiejscowy w Turzu Przedszkole nr1, grupa „Turzaczki”.

Za udział w projekcie nasz przedszkole otrzymało CERTYFIKAT.

22 czerwca 2018r. dniu zakończenia roku szkolnego każde dziecko otrzymało książeczkę jako podziękowanie za udział w projekcie.

Uważam, że udział w projekcie przyniósł wiele korzyści dla dzieci z przedszkola, a przede wszystkim zachęcił do czytania oraz przyczynił się do kształtowania postaw otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

Teresa Dul

GALERIE:

Nasze inne projekty, sukcesy, zabawy i spacery

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.