Mały miś - czytające przedszkolaki

Utworzono dnia 01.04.2019

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji…"

Jim Trelease

23 listopada 2018r. w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy III edycję ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Dzieci z Publicznego Przedszkola w Mazurach realizowały MODUŁ I „Mały Miś – czytające Przedszkolaki, czyli tzw. wersja przedszkolna”.

Organizatorem projektu w roku szkolnym 2018/2019 jest Grupa MAC S.A.  przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Autorem projektu jest Aneta  Konefał dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej.

Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania  przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

Miś Bronek wędrował po domach naszych przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą” Zadaniem dziecka była opieka nad misiem przez kilka dni, uzupełnienie dzienniczka podróży rysunkiem dla misia na temat przeczytanego utworu i odrysowanie swojej dłoni na pamiątkę oraz wspólnie z rodzicami przeczytanie bajki i zapisanie tytułu w dzienniczku. W ten sposób powstał przepiękny dzienniczek z najpiękniejszymi ilustracjami, w tworzeniu którego zaangażowały się przedszkolaki oraz ich rodzice, rodzeństwo.  Świadczy to o tym, że wspólne czytanie może dostarczyć wiele radości i wspaniałych przeżyć, zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Dnia 27 marca nastąpiło uroczyste zakończenie projektu. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a następnie  wspólnie zaśpiewali ulubioną piosenkę dla misia.

By usłyszeć piosenkę kliknij w tytuł:   Piosenka  "Czytaj z Misiem”

Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

Opiekun i realizator projektu: Teresa Dul

Czytające przedszkolaki

Utworzono dnia 01.04.2019, 09:32

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.