Jak dbać o ząbki – spotkanie ze studentką stomatologii

Utworzono dnia 10.03.2020

W ramach programu „Moje dziecko idzie do szkoły” uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu ze studentką stomatologii. Pani Asia w  ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o jamę ustną. Na specjalnym modelu pokazała, jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia zębów i  jak należy trzymać szczoteczkę, jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zostały dobrze wyczyszczone. Wyjaśniła także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. Wszyscy dowiedzieli się, jaki rodzaj pożywienia jest dobry dla zdrowia zębów. Brali udział w dyskusji,  wykonywali zadania praktyczne w formie zagadek oraz prac plastycznych. Wszyscy przećwiczyli szczotkowanie,  a w nagrodę od naszego gościa otrzymali książeczki pt. „Jak dbać o ząbki”, szczoteczkę i pastę do zębów.

Spotkanie ze studentką stomatologii

Utworzono dnia 10.03.2020, 11:42