„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”

Utworzono dnia 04.03.2021

To  proste w przekazie przysłowie zastosowaliśmy w klasie I podczas kolejnych zajęć z projektu pt. ”Moje dziecko idzie do szkoły”. Uczniowie od pewnego czasu przygotowują razem z mamą lub babcią II śniadanie do szkoły uwzględniając porcję ulubionych owoców. Pierwsza przerwa w naszej klasie jest przerwą owocową, podczas której dzieci spożywają swoje owocowe przekąski.  Dodatkową zachętą dla każdego ucznia są naklejki.

Dzisiejsze zajęcia były sprawdzianem umiejętności kulinarnych  i posługiwania się prostymi kuchennymi narzędziami. Wszyscy musieli samodzielnie obrać przyniesione owoce, pokroić je na deseczce oraz połączyć z jogurtem. Dla niektórych uczniów było to dość duże wyzwanie, dla innych łatwa czynność. Na koniec nastąpiła degustacja. Wrażenia były różne, w zależności od upodobań smakowych, ale przede wszystkim było to ciekawa przygoda. Pierwszy bezcukrowy deser połączony z odrobiną wiedzy i doświadczenia to mały kroczek w drodze do zdrowego odżywiania. Na koniec poznaliśmy grę pt. ”Piramida zdrowia”, do której jeszcze będziemy wracać.

”Moje dziecko idzie do szkoły”

Utworzono dnia 04.03.2021, 19:46