8 grudnia 2017r. - W 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego - bohatera Niepodległej - konkurs szkolny

Utworzono dnia 10.12.2017

Józef Piłsudski to wielki mąż stanu, patriota i współtwórca niepodległej Polski. W tym roku obchodzimy 150. rocznicę Jego urodzin. Także my, pamiętając o tym wielkim Polaku oraz włączając się w przygotowania do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, przeprowadziliśmy konkurs tematycznie nawiązujący do wydarzeń II Rzeczpospolitej i działalności J. Piłsudskiego. Uczniowie klas IV- VII, w 4-osobowych zespołach, konkurowali ze sobą rozwiązując test, układając puzzle z podobizną Marszałka, recytując wiersze, uzupełniając słowa legionowych pieśni oraz wykazując się spostrzegawczością i kreatywnością malując Kasztankę.  Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwało jury w składzie: ks. proboszcz W. Dopart, pani T. Kwiecień i pani A. Szeliga. Cieszymy się, że we współpracy ze szkolną biblioteką oraz dzięki zaangażowaniu pani dyr. R. Zawartki konkurs był otwarty dla wszystkich uczniów starszych klas.

Uczniom gratulujemy wiedzy i wzorowej współpracy w dążeniu do zwycięstwa!
Bożena Smolak, Bogusława Kozak

Konkurs wiedzy o marszałku Józefie Piłsudskim