4 czerwca 2019r. - Gminny Konkurs "Znam polskie legendy"

Utworzono dnia 05.06.2019

4 czerwca 2019r. w Zespole Szkół w Woli Raniżowskiej odbyła się IV edycja  Gminnego Konkursu „Znam polskie legendy’’. Konkurs adresowany był  do dwuosobowych zespołów uczniowskich z klas V i VI szkół z terenu gminy Raniżów. Naszą szkołę reprezentowały Lena Białas i Agata Zimny z kl. V oraz Klaudia Halejcio i Julia Sudoł z kl. VI.  Jury konkursu oceniało prawidłowość odpowiedzi  testu dotyczącego znajomości polskich legend, poprawność językową, ortograficzną i wiedzową  podczas gier i zabaw językowych oraz zawartość merytoryczną , pomysłowość i estetykę plakatu bądź ilustracji do legendy o Piaście.

III miejsce zdobyły uczennice kl. V – L. Białas i A. Zimny.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy uczniom i organizatorom promowania zainteresowań  czytelniczych oraz ukazania piękna kultury i literatury polskiej.

"Znam polskie legendy"

Utworzono dnia 05.06.2019, 09:08