30 maja 2019r. - Dzień Dziecka w Mazurach

Utworzono dnia 31.05.2019

30 maja 2019 r. na placu obok remizy OSP w Mazurach, uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Dziecka. Przygotowany z tej okazji program uwzględniał gry i zabawy indywidualne oraz grupowe, warsztaty malarskie pod hasłem „Nasze marzenia”, warsztaty kulinarne przekazujące informacje o potrawach  dawnej kuchni lasowiackiej oraz warsztaty historyczne zatytułowane „Życie codzienne Lasowiaków”, które odbywały się w Mazurskiej Izbie Regionalnej. Uczniowie, uczestnicząc w przygotowanych zabawach, dali pozytywny upust swojej energii , natomiast  podczas warsztatów poznali niektóre zwyczaje i tradycje ludowe, zobaczyli  narzędzia używane dawniej w gospodarstwie oraz spróbowali ciepłych „proziaków”. Po poczęstunku przygotowanym przez rodziców, uczniowie pod opieką nauczycieli, powrócili do szkoły, gdzie otrzymali słodkie upominki. Bogatsi w nową wiedzę i przeżycia rozeszli się do domów.

Dzień ten został przygotowany przez nauczycieli i rodziców we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Mazurach, Zespołem Obrzędowym „Mazurzanie”, sołtysem wsi Mazury oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Mazury.

Szczególnie dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Dziecka dla naszych uczniów Państwu: Emilii i Janowi Adamczyk, Genowefie i Henrykowi Makusak, Danucie i Józefowi Dul oraz Józefowi Fila, Bogdanowi Golesz, Marii Zawada.

Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice uczniów ZPO w Mazurach

Utworzono dnia 31.05.2019, 12:01

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.