29 września 2017r. - VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 29.09.2017

W piątek 29 września 2017r.  w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.

Również w naszej szkole podczas długiej przerwy uczniowie  klas IV-VII mieli okazję zdać taki egzamin. Wszyscy chętni uczniowie losowali karteczkę  z pytaniem egzaminacyjnym, które musieli rozwiązać w 3 minuty.  Osoby, które poprawnie rozwiązały zadanie, otrzymaly tytuł eksperta tabliczki mnożenia.

Bogusława Kozak

Dzień Tabliczki Mnożenia