29 marca 2019r. - Pokaz historyczny "Wrzesień '39"

Utworzono dnia 08.04.2019

Dla poznania naszej przeszłości ważna jest historia. Możemy ją poznawać i zrozumieć na wiele sposobów. Jednym z nich był udział przedszkolaków i uczniów naszej szkoły w pokazie historycznym przygotowanym przez pasjonatów militariów z czasów kampani wrześniowej 1939r. Dwaj młodzi mężczyżni ubrani w mundury żołnierzy tego okresu z niezwykłą ekspresją i zainteresowaniem przybliżyli wszystkim obecnym przyczyny i przebieg wojny obronnej Polski podczas II wojny światowej oraz zapoznali z umundurowaniem i uzbrojeniem polskiego żołnierza walczącego z okupantem kraju. Każdy z uczniów miał  możliwość przymierzenia hełmu, maski przeciwgazowej, doposażenia wojskowego plecaka czy obejrzenia uzbrojenia.

Mamy nadzieję, że prezentacja przyczyniła się do poszerzenia wiadomości o przebiegu i wydarzeniach zwiazanych z walką zbrojną w pierwszych dniach września 1939r. Zwłaszcza, że w tym roku przypada 80-rocznica wybuchu II wojny światowej.

pokaz historyczny

Utworzono dnia 08.04.2019, 10:17