29 marca 2019r. - Mazurski „Kaiserschmarrn”

Utworzono dnia 08.04.2019

W piątek 29 marca w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja języka niemieckiego. Uczniowie klasy VII przygotowali deser pochodzący wprost z Austrii o nazwie „Kaiserschmarrn”. Jest to omlet pochodzący z dworu cesarza Austrii Franciszka Józefa I. Wedle tradycji, potrawa ta otrzymała swoją nazwę na cześć cesarza, która była przysmakiem tego władcy. Kaiserschmarrn był jednym ze specjałów założonej w 1832 roku cesarsko-królewskiej cukierni Zauner w Bad Ischl, gdzie Franciszek Józef I często bywał.

Wstępem do zajęć praktycznych była krótka zabawa polegająca na poznaniu słownictwa związanego z produktami spożywczymi oraz nazewnictwa akcesoriów kuchennych potrzebnych do wykonania deseru. Podczas tego zadania uczniowie wykazali się dużą uwagą i spostrzegawczości. Po zapoznaniu się z przepisem w języku niemieckim uczestnicy  przystąpili do działania. Pod czujnym okiem nauczyciela p. Tomasza Lisa wszystkie grupy poradziły sobie znakomicie z wykonaniem deseru.  Deser wszystkim bardzo smakował, a puste talerze i uśmiechy na twarzy uczniów były tego najlepszym dowodem.

Oto krótka fotorelacja z naszych zajęćJ

Mazurski „Kaiserschmarrn”

Utworzono dnia 08.04.2019, 09:45