28 września 2018r. - VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 01.10.2018

W miniony piątek (28 września) w Szkole Podstawowej im. Gen. Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach odbyły się obchody z okazji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności ze znajomości tabliczki mnożenia.  Miało to zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była  podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

Uroczystości związane ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia odbyły się w mazurskiej szkole  już po raz drugi. Koordynatorem wydarzenia była nauczycielka matematyki Bogusława Kozak.

Obchody matematycznego święta zostały podzielone na dwie części. Najpierw swoją wiedzę z zakresu mnożenia sprawdzali uczniowie z klas młodszych, później klas starszych. Przeprowadzone zostały krótkie egzaminy, podczas których uczniowie losowali kartkę z działaniami matematycznymi. Bez chwili namysłu uczniowie udzielali odpowiedzi.

W drugiej części obchodów  - w poniedziałek 1 października - dokonano uroczystego podsumowania egzaminów i wręczono każdemu uczestnikowi, który bezbłędnnie zdał egzamin  certyfikat mistrza tabliczki mnożenia.

Do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie przygotowywali się na lekcjach matematyki. Z tej okazji przygotowali też plakaty, które ozdobiły gazetkę na korytarzu szkolnym i w pracowni matematyczno-informatycznej.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 01.10.2018, 16:40

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.