27 września 2017r.- Próbna ewakuacja

Utworzono dnia 28.09.2017

27 września o godz. 11.00  sygnał alarmowy  (dzwonek przerywany trzykrotnie co 2-3 sekundy) oznaczał ewakuację.  Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, gdyż nauczyciele zadbali o to, by przedszkolaki i uczniowie klas I- VII we właściwym porządku, szybko, bezpiecznie i bez paniki opuścili  budynek i dotarli  do wyznaczonego miejsca. Nauczyciele musieli znać stan liczebny klasy, z którą odbywali lekcje, zabrać ze sobą dzienniki lekcyjne oraz pamiętać o kolejności opuszczania piętra - na schody wchodzili najpierw uczniowie z sal będących najbliżej schodów, następnie położonych dalej. Po sprawdzeniu, czy wszyscy opuścili pomieszczenia, zostawiono otwarte drzwi (z kluczem w zamku) i bezpiecznie, zgodnie z instrukcją ewakuowano się. Pani dyrektor  mgr R. Zawartka przyjęła stan liczebny ewakuowanych,  a po przeprowadzonej przez strażaków kontroli budynku, odwołała alarm. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką nauczycieli udali się do sal lekcyjnych, zaś dzieci  przedszkolne zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego.

Cały przebieg akcji można uznać za bardzo udany.  Dziękujemy strażakom  za błyskawiczne przybycie i udział w ewakuacji.
Bożena Smolak

Próbna ewakuacja

Utworzono dnia 29.09.2017, 21:32

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.