24 stycznia 2019r. - Wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus – XXX edycja

Utworzono dnia 25.01.2019

W styczniu poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus – XXX edycja. Konkurs odbył  się 7 listopada 2018 r. Celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz rozwój zainteresowań matematycznych uczniów,  rozbudzanie myślenia logicznego oraz doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. Konkurs miał charakter jednorazowy. Polegał na rozwiązaniu zestawu 25 zadań. Każde zadanie daje szansę uzyskania  4 punktów. Maksymalna liczba punktów z całego testu wynosi 100. W tym konkursie nikt nie przegrywa. Obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwoli poznać poziom umiejętności i zdolności uczniów.

Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły z klas: V, VI i VIII.
Tytuł laureata III stopnia otrzymała: Klaudia Halejcio z klasy VI

Uczestnicy konkursu:

Agata Zimny, Bartłomiej Grochala, Wiktoria Gola, Antoni Suski, Marcin Zawada, Michał Tyburczy, Beata Sondej, Lena Białas, Aleksandra Kupiec, Karolina Suska,
Dominika Wielgosz.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy wszystkim oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych, do których serdecznie zapraszamy.

Bernadeta Przywara

Olimpiada Wiedzy