24 października 2019r. - Lekcja w Muzeum Bombek Choinkowych

Utworzono dnia 25.10.2019

To już drugi wyjazd przedszkolaków i uczniów klas I – III tej pięknej złotej jesieni. Tym razem było to miejsce wyjątkowe, pełne kolorowych światełek i cudów ze szkła. To  wszystko dzieci zobaczyły w Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie 24 października 2019 r.  Pod opieką pani przewodnik zwiedzili  zakład produkcyjny oraz dawne i współczesne bombki w różnych wielkościach i kolorach. Zwiedzanie zaczęli od choinek udekorowanych w różnych stylach – amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim, skandynawskim oraz staropolskim. Zapoznali się z procesem powstawania bombek – dmuchanie gorącego szkła i ręczne malowanie bombek. Dzieci również brały udział  w warsztatach artystycznych. Każde dziecko spróbowało swoich sił i pomalowało bombkę i wg własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem.

Blask kolorowych choinek,  przepięknych ozdób świątecznych i cudów ze szkła na długo pozostaną wszystkim w pamięci.

Lekcja w Muzeum Bombek

Utworzono dnia 25.10.2019, 10:47