23 września 2019r. - Powitanie jesieni w zagrodzie garncarskiej

Utworzono dnia 24.09.2019

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III powitali tegoroczną jesień w wyjątkowy sposób.  23 września 2019 r. wyjechali na atrakcyjną wycieczkę  do Zagrody Garncarskiej          w Medyni Głogowskiej. Tam zwiedzili  zagrodę, w której zobaczyli przedmioty codziennego użytku wykorzystywane dawniej do pracy w polu  i gospodarstwie. Zobaczyli również piece do wypalania ceramicznych naczyń i ozdób.  Podczas warsztatów poznali  sposoby wykonywania glinianych naczyń. Każde dziecko wykonało  swoje dzieło z gliny, a później drugie na kole garncarskim  z pomocą instruktora. Dodatkowo w ramach zajęć dzieci ozdabiały gliniane śpiewające ptaszki. Wytwory swojej pracy zabrali  do domu jako prezenty dla swoich rodziców. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu  wrażeń.  A piękna  i słoneczna pogoda tego dnia była wspaniałym  dodatkiem.

Powitanie jesieni

Utworzono dnia 24.09.2019, 15:15