23 stycznia 2019r. - Warsztaty edukacyjne - nauka przez zabawę

Utworzono dnia 28.01.2019

23 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pod nazwą „Warsztaty edukacyjne – uczymy przez zabawę” organizowanych przez Centrum TZE. Na początku edukatorzy  objaśnili działanie urządzeń  a następnie, podczas samodzielnych doświadczeń przeprowadzanych przez uczniów, udzielali dodatkowych informacji pomagając młodym ludziom zrozumieć zjawiska z dziedziny fizyki. Uczestnicy warsztatów łączyli zabawę z nauką rozwijając pojęcie abstrakcji przy wykorzystaniu luster, zapoznając się z zjawiskiem „rozchodzenia się” powietrza w przypadku napotkania przeszkody,  zjawiskiem podciśnienia, polem magnetycznym, prawem Bernoulliego, efektem stroboskopowym czy też wpływem światła na funkcjonowanie człowieka.

Prowadzący warsztaty dołożyli wszelkich starań, by zajęcia stały się atrakcyjne dla każdego z uczniów bez względu na wiek oraz udowodnili, że zabawa może także stać się nauką.

Warsztaty edukacyjne

Utworzono dnia 28.01.2019, 10:17