22 września 2017r. - Święto 6 Brygady Powietrznodesantowej Wojska Polskiego

Utworzono dnia 27.09.2017

Dnia 22 września 2017 r. delegacja uczniów z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej im. gen. B. Kwiatkowskiego w Mazurach wzięła udział w  uroczystości  60 rocznicy powstania wojsk powietrznodesantowych w Siłach Zbrojnych połączonej  z obchodami 80 rocznicy spadochroniarstwa wojskowego w Polsce. Pomimo deszczowej aury uczniowie z ciekawością śledzili wydarzenia na Błoniach Krakowskich,  a później uczestniczyli w pikniku wojskowym. Następnie odwiedzili grób gen. Bronisława Kwiatkowskiego na Salwatorze - patrona naszej szkoły. Spotkali się także z wdową po śp. generale i serdecznym przyjacielem rodziny Kwiatkowskich - mjr Okko Luursema.  Pani generałowa podziękowała uczniom i opiekunom za pamięć o jej mężu.

Miłym akcentem tej uroczystości dla dzieci był udział w loterii fantowej, w wyniku której wszyscy wrócili z różowymi parasolkami i szczęśliwymi buziami.

Dziękujemy pani Krystynie Kwiatkowskiej za życzliwość i opiekę w czasie tej uroczystości oraz  panu wójtowi Władysławowi Grądzielowi za pomoc  w organizowaniu wyjazdu.

Danuta Popek

Święto 6 Brygady

Utworzono dnia 27.09.2017, 21:52

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.