20 września 2017 r. - Policja w naszej szkole ... na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami

Utworzono dnia 21.09.2017

Poprawa bezpieczeństwa dzieci przedszkolnych i uczniów w szkole, ale także i poza nią - to jeden z priorytetów mazurskiej placówki oświatowej. Mając na uwadze, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zaprosiliśmy funkcjonariuszy Policji w Raniżowie, by przypomnieli uczniom podstawowe zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się na drogach publicznych, w domu, w szkole, w lesie oraz w sieci internetowej. Policjanci dużo czasu poświęcili także rowerzystom, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami  na drodze, oznakowania swego ubrania i roweru po zmroku oraz  założeniu  kasku chroniącego  głowę rowerzysty.                                                     Uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie i na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Odpowiedzieli także, na wszystkie pytania zadane im przez uczniów. W nagrodę za uważne wysłuchanie i aktywny udział w prelekcji wszyscy otrzymali odblaski, które o tej porze roku z pewnością się przydadzą, by być widocznym na drodze.

Bożena Smolak

Utworzono dnia 21.09.2017, 20:18