2 grudnia 2017 r. - Nasi uczniowie na Festiwalu Mowy Lasowiackiej w Cmolasie

Utworzono dnia 05.12.2017

Z szacunku do mowy naszych ojców oraz w trosce o pielęgnowanie gwary naszej wsi Mazury, uczniowie z klas V- VI przygotowali krótką inscenizację "Scodraki". Scenka pokazuje dawne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz małych kolędników, którzy chodząc od domu do domu proszą o szczodraki - drożdżowe ciastka. Nasi uczniowie bardzo chętnie podjęli się tego zadania, chociaż mówienie gwarą oraz tzw. mazurzenie sprawiało im sporo trudności.

"Scodraki" zaprezentowali w Cmolasie na przeglądzie rejonowym  "Festiwalu Mowy Lasowiackiej". Cieszymy się z entuzjazmu młodych wykonawców, gdyż pamięć o swoich korzeniach oraz kultywowanie lasowiackich tradycji jest jednym ze statutowych i programowych zadań szkoły.  Wyniki poznamy dopiero 17 grudnia, ale już dziś gratulujemy udanego występu!
  W "Scodrakach"  wystąpili : Wiktoria Gola, Jakub Boguń, Karolina Sito, Julia Sito, Klaudia Halejcio, Julia Sudoł, Michał Tyburczy, Antek Suski, Kinga Zimy, Kacper Mikołajczyk.
Bożena Smolak

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.