18 października 2019r. - Wyjątkowy dzień dla pierwszaków

Utworzono dnia 21.10.2019

18 października 2019 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszaków Szkoły Podstawowej im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach. Tego dnia odbyła się uroczystość przyjęcia do braci uczniowskiej ośmioro pierwszoklasistów. Przed sztandarem szkoły złożyli ślubowanie bycia dobrym uczniem i Polakiem.

W uroczystości pasowania uczestniczyli: przedszkolaki oraz ich wychowawcy, pierwszoklasiści, uczniowie starszych klas z wychowawcami,  rodzice oraz pani Dyrektor Renata Zawartka, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Wśród gości byli: wójt Gminy Raniżów Władysław Grądziel oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Dariusz Sobolewski. W swoich słowach skierowanych do zgromadzonych uczniów i gości pani dyrektor podkreśliła, że pasowanie i ślubowanie klasy pierwszej, to bardzo ważne wydarzenie w tradycji naszej szkoły  i  stanowi okazję do  integracji społeczności szkolnej i rodziców.

Zanim nastąpił akt pasowania wszyscy podziwiali program artystyczny  w wykonaniu pierwszoklasistów recytujących wiersze i śpiewających piosenki. Po czym uczniowie przeszli test wiedzy z dobrego i kulturalnego zachowania, właściwego odżywiania, z przepisów ruchu drogowego oraz z patriotyzmu. Dowiedli również iż znają patrona swojej szkoły Generała Bronisława Kwiatkowskiego.  Umiejętności uczniów oceniała czteroosobowa komisja.  Uczniowie na sztandar szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor szkoły czarodziejskim ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom  oraz upominki od wychowawcy, rodziców i wójta. Od pani opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności otrzymali książeczki ze skromnym wkładem. W stronę pierwszoklasistów gratulacje i życzenia skierował wójt Władysław Grądziel. Dalszy ciąg tego niezwykłego dnia, czyli spotkanie pierwszaków z  panią dyrektor, wójtem, dyrektorem GOKSiR, wychowawcą i rodzicami odbyło się w klasie. Pierwszaki swoją postawą, udowodnili iż dobrze rozumieją słowa:

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły"

Uroczystość pasowania uczniów

Utworzono dnia 21.10.2019, 11:26

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.