17 stycznia 2018r. - Przegląd Teatrzyków Jasełkowych

Utworzono dnia 22.01.2018

Przegląd  Teatrzyków Jasełkowych

Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w naszej kulturze zajmuje bardzo ważne miejsce. Chętnie śpiewamy kolędy i pastorałki, kolędujemy z gwiazdą, szopką czy turoniem wśród sąsiadów czy znajomych, organizujemy przedstawienia jasełkowe czy konkursy kolęd.

17 stycznia 2018 roku odbył się właśnie już XX Przegląd  Teatrzyków  Jasełkowych,  tym razem w Raniżowie. Organizatorem konkursu był GOKSiR oraz Zespół Szkół w Raniżowie.

W przeglądzie w tym roku uczestniczyły dzieci z dwóch kategorii  wiekowych:

I kategoria -klasy 0

II kategoria – klasy I-III

Wśród 8 grup  przedszkolnych i szkolnych  znaleźli się  oczywiście nasi najmłodsi aktorzy   z przedszkola, którzy  w  bardzo naturalny ,a zarazem uroczy sposób prezentowali swoje talenty muzyczne czy wokalne.

Także grupa uczniów z klasy I, II i III w piękny i bardzo spokojny sposób uczciła maleńkiego  Jezusa narodzonego w ubogim żłobie. Śpiew kolęd i ciepło lampionów rozgrzały serca nie tylko małych kolędników ale też   publiczności.Za swoje występy otrzymali zasłużone brawa, które są przecież  największą nagrodą dla aktorów.

W rezultacie zajęliśmy III miejsce, zarówno szkoła jak i przedszkole. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne występy, nauczycielom za wielkie zaangażowanie i pracę, a rodzicom za nieocenioną pomoc w organizacji wyjazdu.

Jężeli chcesz obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów kl. I-III kliknij w link

JASEŁKA CZ. I

JASEŁKA CZ. II