16 września 2018r. - Uroczystość nadania sztandaru w Czarnocinie

Utworzono dnia 21.09.2018

W niedzielę 16 września 2018 roku w Czarnocinie,w woj. świętokrzyskim  odbyła się uroczystość nadania sztandaru Jednostce Strzeleckiej 2130 im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego oraz ślubowania strzeleckiego Jednostki Strzeleckiej 2131 z  Pińczowa.

Część oficjalną rozpoczęło nabożeństwo odprawione na stadionie „Pod Kasztanami” koncelebrowane przez Księdza proboszcza  oraz kapelana Jednostki Strzeleckiej 2130. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości a mianowicie: Pani Krystyna Kwiatkowska - wdowa po generale Bronisławie Kwiatkowskim, samorządowcy z powiatu kazimierskiego  i buskiego, przedstawiciele Wojska Polskiego oraz Jednostek Strzeleckich, jak również reprezentacja naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym. Uroczystość ta była okazją do spotkania się z Panią Krystyną Kwiatkowską, która jak zawsze ciepło wspomina naszą szkołę i wszystkich serdecznie pozdrawia.

Barbara Partyka

Nadanie sztandaru w Czarnocinie