12 października 2018r. - Dzisiaj szkoła już nas wita…

Utworzono dnia 15.10.2018

12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania klasy I. Jest to tradycyjne święto najmłodszych uczniów, którzy  w tym roku rozpoczynają naukę w  8-letniej szkole podstawowej. Wydarzenie to zgromadziło uczniów, nauczycieli,rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Raniżów p. Władysław Grądziel, Sołtys Mazurów p. Jan Adamczyk, p. dyr. Marek Wiącek i Lucyna Wiącek - emerytowani nauczyciele naszej szkoły i pracownicy obsługi.

W pierwszej części uroczystości swoje umiejętności zaprezentowały pierwszaki, po czym nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia przez p. dyr. Renatę Zawartkę. Po tym uroczystym akcie wychowawczyni, pan wójt i pan sołtys oraz rodzice obdarowali najmłodszych upominkami oraz życzyli im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Druga część uroczystości to Święto Komisji Edukacji Narodowej. Wśród wielu życzeń płynących w stronę nauczycieli oraz pracowników oświaty były te adresowane zarówno od uczniów klasy VII i VIII, a wyrażone strofami wiersza i piosenki oraz te od przedstawicieli rodziców i zaproszonych gości. Słowa podziękowania od uczniów i rodziców zostały skierowane także na ręce pana wójta i pana sołtysa za owocną współpracę i pomoc. Wdzięczność to taki klucz,który otwiera wiele  serc.

Pasowanie uczniów

Utworzono dnia 15.10.2018, 15:06

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.