12 grudnia 2018r. - Podróż śladami "Azji Express"

Utworzono dnia 17.12.2018

W środę, 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie z podróżnikiem p. Hubertem Budkowskim. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej wyprawie na kontynent Azji. Jego opowieść wzbogacona była filmikami i setkami zdjęć. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o ludziach mieszkających na tym terenie - o ich zwyczajach, kulturze, codziennych zajęciach jak i o upodobaniach kulinarnych, np.    o pieczonych szczurach, pająkach, larwach itp. Pan Hubert przywiózł ze sobą mnóstwo pamiątek (ubrania, buty, kapelusze, zabawki, różne maski, ozdoby, korale, bilety, a nawet zapłacone mandaty).Uczniowie chętnie oglądali te przedmioty, ubierali się w niektóre stroje i robili sobie zdjęcia. Spotkanie trwało dwie godziny - mimo to nikt nie był znudzony. Taka forma poznawania świata, kontynentu czy państwa jest najlepszą lekcją geografii.

Spotkanie z podróżnikiem

Utworzono dnia 17.12.2018, 10:37