1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Utworzono dnia 26.02.2021

1 marca 2021 r. w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klas I-III razem z wychowawcami, Radą Rodziców, sołtysem wsi Mazury oraz strażakami mazurskiej OSP, uczcili pamięć niezłomnych żołnierzy, którzy podjęli walkę z komunistycznym reżimem w imię najwyższych wartości- niezawisłości narodu, wolności i wiary.

Obchody rozpoczęła p. dyrektor szkoły, która nawiązała do symboliki tego święta oraz historii, w tym także lokalnej. Podkreśliła, że I Mazurski Bieg Wilczym Tropem upamiętnia postać kapelana  AK i WiN-u, ks. Proboszcza Stanisława Bąka – wielkiego patrioty.

Bieg zakończył się przed pomnikiem ks. Stanisława Bąka wręczeniem pamiątkowych medali i dyplomów. Na zakończenie wszyscy obecni uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych minutą ciszy.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem sołtysa wsi Mazury i Rady Rodziców za wsparcie finansowe oraz strażakom za zabezpieczenie trasy biegu.

GALERIE:

I Mazurski Bieg Wilczym Tropem